REGULAMIN

OŚRODKA SZKOLENIA KIEROWCÓW ŁOMŻYŃSKA SZKOŁA JAZDY

§ 1

Postanowienia ogólne

  1. Regulamin określa zasady szkolenia obowiązujące w ŁOMŻYŃSKIEJ SZKOLE JAZDY Ośrodek Szkolenia Kierowców.
  2. Użyte w regulaminie określenia oznaczają:
    a) „ośrodek” – oznacza ŁOMŻYŃSKA SZKOŁA JAZDY Ośrodek Szkolenia Kierowców mieszczący się w Nowogrodzie przy ul. Obrońców Łomży 2, 18-414 Nowogród, wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia pod numerem 00232007
    b) „osoba szkolona” – oznacza osobę, która podjęła szkolenie w Ośrodku Szkolenia Kierowców ŁOMŻYŃSKA SZKOŁA JAZDY i zaakceptowała obowiązujące zasady w niniejszym regulaminie.
    c) „szkolenie” – oznacza szkolenie podstawowe lub uzupełniające kandydatów na kierowców o którym mowa w ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA z dnia 4 marca 2016 r. ( Dz.U. z 2016 r., poz. 280 i 1584 ).
    d) „umowa” – oznacza zawartą umowę pomiędzy osobą szkoloną a ośrodkiem.
    e) „cennik” – zestawienie dostępnych szkoleń w ośrodku, wysokości opłat za to szkolenia oraz wykaz pozostałych opłat.
    f) „rozporządzenie” – ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA z dnia 4 marca 2016 r. ( Dz.U. z 2016 r., poz. 280 i 1584).

§ 2

Warunki przyjęcia na szkolenie

  1. Szkolenie odbywa się na zasadach określonych ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym ( Dz.U. z 1997r. nr 98, poz.602 – tekst pierwotny ze zmianami tj.: z 2017 r. poz. 1260 – tekst jednolity oraz poz. 1926 i z 2018 r. poz. 79, poz. 106 ) i 138.
  2. Szkolenie może rozpocząć osoba, która ukończyła wymagany wiek dla danej kategorii:
    a) dla kategorii B1 – 16 lat
    b) dla kategorii B – 18 lat
  3. Osoba, która nie ukończyła 16 lub 18 lat, może przystąpić do szkolenia za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów na 3 miesiące przed ukończeniem 16 lub 18-tego roku życia.
  4. Aby rozpocząć kurs Kandydat ma obowiązek uzyskania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem, dostarczyć do OSK numer Profilu Kandydata na Kierowcę ( PKK ) oraz dokonać wpłaty w wysokości min. 50% wartości kursu.

§ 3

Obowiązki Ośrodka

  1. Ośrodek zobowiązuje się przeprowadzić szkolenie zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA z dnia 4 marca 2016 r.(Dz.U. z 2016 r., poz. 280 i 1584 )., możliwie w jak najkrótszym czasie.
  2. Ośrodek przed przyjęciem osoby na szkolenie podstawowe i uzupełniające:
    a) Sprawdza, czy osoba spełnia określone przepisami warunki.
    b) Pobiera Profil Kandydata na Kierowcę ( PKK ).
    c) Wpisuje daną osobę do książki ewidencji osób szkolonych.
    d) Zakłada kartę przeprowadzonych zajęć przez kursanta.
    e) Karta przeprowadzonych zajęć przez cały czas szkolenia znajduje się w posiadaniu ośrodka.
    f) Po zakończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu wewnętrznego karta jest przechowywana jako dowód odbycia wszystkich zajęć zgodnie z programem.
    g) Do egzaminu wewnętrznego można przystępować wielokrotnie, przy czym egzamin poprawkowy teoretyczny jest bezpłatny, natomiast egzamin praktyczny wewnętrzny jest płatny. Opłata za egzamin poprawkowy praktyczny wewnętrzny wynosi równowartość 1 dodatkowej godziny szkolenia praktycznego.
    h) Kartę przeprowadzonych zajęć ośrodek wydaje kursantowi w przypadku przerwania szkolenia, a jej kopie przechowuje.
  3. W ramach szkolenia podstawowego Ośrodek zapewnia Osobie szkolonej wymaganą rozporządzeniem, o którym mowa w ust.1 ilość godzin lekcyjnych ( 1 godzina = 45 minut. ) szkolenia teoretycznego i godzin zegarowych ( 1 godzina = 60 minut) szkolenia praktycznego oraz niezbędne materiały szkoleniowe. Zajęcia teoretyczne mogą odbywać się z wykorzystaniem e-learningu.
  4. Szkolenia praktyczne zawsze zaczynają się i kończą w siedzibie firmy, a ewentualny odbiór kursanta z np. pracy, szkoły jest liczony jako czas wyjazdu z pod siedziby i dojazd w umówione miejsce, pomniejsza to ilość godzin zajęć praktycznych.
  5. Ośrodek zobowiązuje się wydać Osobie szkolonej komplet dokumentów stanowiących o zakończeniu szkolenia najpóźniej 3 dni po pozytywnie zdanym egzaminie wewnętrznym o ile uregulowane zostaną wszelkie zobowiązania i opłaty wobec Ośrodka zgodnie z umową.
  6. Ośrodek zastrzega sobie prawo do zmiany, odwołania kursu i zaproponowania kursantowi innego terminu kursu w przypadku małej liczby zainteresowanych.
  7. W przypadku zaistnienia sytuacji losowej, uniemożliwiającej przeprowadzenie części szkolenia teoretycznej lub praktycznej, Ośrodek zobowiązuje się do niezwłocznego powiadomienia osoby szkolonej najpóźniej na 2 godziny przed planowanymi zajęciami dzwoniąc pod numer podany przez Osobę szkoloną w umowie.

§ 4

Obowiązki osoby szkolonej

  1. Osoba szkolona zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, aby ukończyć szkolenie o którym mowa w §1 ust.2 pkt. c niniejszego regulaminu, w jak najkrótszym czasie.
  2. Osoba szkolona zobowiązuje się do systematycznego uczęszczania na zajęcia teoretyczne (wykłady) zgodnie z przedstawionym harmonogramem oraz na zajęcia praktyczne ( jazdy ) w terminie, który ustaliła osobiście lub za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych z instruktorem nauki jazdy. W przypadku zajęć z wykorzystanie technik e-learningu uczestnik szkolenia może odbywać zajęcia teoretyczne poza OSK, co nie zwalnia uczestnika z uczestnictwa w ćwiczeniach i zajęciach z pierwszej pomocy.
  3. Zobowiązuje się sumiennie i systematycznie przygotowywać do zajęć.
  4. Instruktor prowadzący ma prawo w trakcie szkolenia praktycznego zobowiązać Kursanta, który wykazuje ogromne braki w wiedzy teoretycznej do jej uzupełnienia.
  5. Osoba szkolona zobowiązana jest wstawiać się punktualnie na wszystkie zajęcia z dowodem osobistym lub innym dokumentem tożsamości.
  6. Osoba szkolona zobowiązuje się do poinformowania o swojej nieobecności na umówionym wcześniej szkoleniu praktycznym, nie później niż 24 godzin przed terminem tego szkolenia, jednak nie częściej niż 4 razy w ciągu trwania części praktycznej szkolenia. W przypadku odwołania zajęć w terminie późniejszym lub nie stawienia się na umówione zajęcia praktyczne w ciągu 15 minut sytuacja traktowana jest jako nieobecność.
  7. W przypadku niewywiązywania się z obowiązku, o którym mowa w ust. 5 i 6, osoba szkolona zobowiązuje się dokonać opłaty za nieodbyte szkolenie zgodnej z zapisami zawartymi w umowie.
  8. Ośrodek nie pobiera opłaty, o której mowa w ust. 5 jeżeli nieobecność wynika z przyczyn losowych.
  9. Ośrodek ma prawo przed przystąpieniem osoby szkolonej do szkolenia praktycznego, sprawdzenie stanu trzeźwości wykorzystując posiadane urządzenia pomiarowe ( alkomat).
  10. W przypadku przystąpienia osoby szkolonej do szkolenia praktycznego w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub innego odurzającego środka, osoba szkolona automatycznie zostaje skreślona z listy osób szkolonych bez prawa do zwrotu opłaty za szkolenie, dodatkowo ośrodek ma prawo poinformować o zdarzeniu Policję.
  11. W przypadku umyślnego stworzenia, przez osobę szkoloną zagrożenia zdrowia lub życia innych uczestników ruchu drogowego osoba szkolona automatycznie zostaje skreślona z listy osób szkolonych bez prawa do zwrotu opłaty za szkolenie.
  12. Osoba szkolona jest zobowiązana do poszanowania i nie niszczenia mienia powierzonego mu w czasie trwania kursu, a w przypadku umyślnego zniszczenia zobowiązuję się do pokrycia kosztów ewentualnych napraw lub wymiany.
  13. Osoba szkolona zobowiązuje się do należytego, przyzwoitego zachowania się na terenie OSK i hotelu.
  14. W przypadku gdy kursant OSK (gość hotelowy) narusza porządek w hotelu i niszczy jego mienie, znajduje się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających i wykazuje agresję będzie wezwanie policji. Powyższe będzie również skutkowało natychmiastowym wydaleniem z hotelu i skreślenie z listy kursantów bez prawa do zwrotu opłaty za kurs.

§ 5

Przerwanie szkolenia

  1. Każdej ze stron przysługuje prawo do przerwania szkolenia.
  2. Przerwanie szkolenia można dokonać tylko w formie pisemnej.
  3. Rezygnacja jest związana z konsekwencjami finansowymi.
  4. Wypowiedzenie umowy bez winy ośrodka skutkuje pobraniem opłaty 100 zł. za każdą godzinę odbytego szkolenia teoretycznego. W przypadku gdy rezygnacja odbywa się po rozpoczęciu części praktycznej kursu do wyżej wymienionej opłaty dolicza się po 150 złotych za każdą odbytą godzinę zajęć praktycznych.

§ 6

Opłaty

  1. Opłata za szkolenie, jej formy oraz inne opłaty są zgodne z umową. W przypadku nie określenia opłaty w umowie obowiązujący staje się cennik aktualny na dzień zawarcia umowy.
  2. Osoba szkolona może płatność za szkolenie rozłożyć na nieoprocentowane raty z tym, że przed przystąpieniem do szkolenia osoba szkolona musi wpłacić nie mniej niż 50 % wartości kursu, a całość opłaty za kurs osoba szkolona musi dokonać najpóźniej do 30 godziny zajęć teoretycznych.
  3. Wpłaty można dokonać przelewem na rachunek:
    ING Bank Śląski S.A.:  33 1050 1823 1000 0090 8200 7445 ŁOMŻYŃSKA SZKOŁA JAZDY Ośrodek Szkolenia Kierowców, Nowogród ul. Obrońców Łomży 2, 18-414 Nowogród.
  4. W przypadku nieuregulowania płatności za szkolenie zgodnie z umową Ośrodek potraktuje to jako wstrzymanie szkolenia.
  5. W przypadku nieuregulowania płatności za odbyte szkolenie naliczone zostaną karne odsetki za zwłokę, a należność zostanie przekazana firmie windykacyjnej.
  6. Warunki anulacji z kursu:
    W celu zagwarantowania rezerwacji w hotelu wymagane jest dokonanie przedpłaty o wartości 1000 zł. W przypadku wcześniejszej rezygnacji z kursu odpowiednio potrącana jest kwota: -powyżej 30 dni zwracamy 50% zadatku, – w terminie krótszym niż 30 dni przed przyjazdem nie dokonujemy zwrotu. Kursant zobowiązuje się do zapłaty ceny, odpowiadającej wartości kursu, pomniejszony o wpłacony zadatek, najpóźniej pierwszego dnia pobytu na szkoleniu.

§ 7

Postanowienia końcowe

  1. Ośrodek zastrzega sobie prawo do zmiany w niniejszym regulaminie.
  2. Wszelkie zmiany regulaminu wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności i są publikowane na stronie internetowej https://szkolajazdylomza.pl/
  3. W zakresie nieregulowanym przez niniejszy regulamin stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.
  4. Podpisanie umowy i wpłata min. 50% wartości kursu przez kursanta jest potwierdzeniem akceptacji regulaminu ŁOMŻYŃSKA SZKOŁA JAZDY O.S.K. .

§ 8

Regulamin jazd uzupełniających i doszkalających

  1. Wykupione jazdy doszkalające lub uzupełniające należy zrealizować w ciągu 3 miesięcy od dnia ich zakupu.
  2. Osoba może odwołać telefonicznie zajęcia praktyczne z nauki jazdy samochodem maksymalnie na 48 godzin przed ich rozpoczęciem.
  3. Lekcje uzupełniające to koszt 110 zł/ 1 godzina dla kursantów ŁOMŻYŃSKIEJ SZKOŁY JAZDY O.S.K. .
  4. Lekcje uzupełniające to koszt 120 – 150 zł/ 1 godzina dla osób, które zmieniły ośrodek szkolenia kierowców.
  5. Lekcje doszkalające to koszt 120 – 150 zł/ 1 godzina.

Powyższy regulamin obowiązuje od dnia 27 stycznia 2023 roku.

Prezes Zarządu

Scroll to Top
Call Now Button